Jablko Belmac odpoveď na všetko

Ako môže 1 jablko pomôcť vášmu zdraviu…

Červené, žlté či zelené jablká zásobujú naše telo obrovským množstvom energie, hasia smäd a dokonale nasýtia. Vďaka obsahu vitamínov, minerálov a vlákniny sú pre nás skutočne nenahraditeľné.

Jablko Belmac ako vitamínová bomba

Šťavnaté jabĺčka obsahujú najviac pektínu, vo vode rozpustnej vlákniny, ktorá má priaznivý vplyv na črevnú mikroflóru, Jablko Belmac zlepšuje proces trávenia a viaže na seba škodliviny, ktoré následne odvádza z tela von. Okrem toho i znižuje hladinu cholesterolu v krvi, čím chráni naše tepny a žily a znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a infarktu. Aby toho nebolo málo, jablká spomaľujú aj starnutie mozgových buniek a chránia mozogred Alzheimerom a Parkinsonom. Vďaka veľkému množstvu antioxidantov a vitamínu C posilňujú imunitný systém a zneškodňujú vírusy, baktérie, toxické látky a voľné radikály, čím nás v sychravom počasí chránia pred chrípkou a prechladnutím. Zdravé ďasná – Hryzenie jabĺk posilňuje ďasná a podporuje produkciu slín v ústach, čím sa predchádza usádzaniu baktérií v ústnej dutine. Obsahuje vlákninu – Pomáha znižovať poruchy čriev, zároveň naše telo čistí a detoxikuje od ťažkých kovov ako sú olovo a ortuť.

Bez tuku – Jablko má len 50 až 80 kalórií a nemá žiadny tuk alebo sodík.

Pomocník pri chudnutí Jablko Belmac

Ukázalo sa, že ľudia, ktorí denne zjedia jedno až dve jablká Belmac, sú štíhlejší. Viac ako tí, ktorí ich do svojho jedálnička nezaraďujú vôbec alebo len veľmi málo. Čím to je? Až 85% z ich zloženia tvorí voda. A preto, hoci sú sladké, nepriberiete z nich. Okrem toho majú i nízky obsah ovocného cukru a malé množstvo kalórií. V prípade žalúdočných problémov vám pomôžu s trávením, prečistia organizmus a odstránia prípadnú zápchu.
Vedci zistili, že konzumáciou 5 jabĺk týždenne znížime riziko ochorení dýchacích ciest ako je napríklad astma. Jablčný ocot môže pomôcť zabrániť tvorbe obličkových kameňov. Denná konzumácia jabĺk môže znížiť kožné ochorenia a riziko srdcového infarktu a mŕtvice. Vďaka antioxidantom znižuje riziko rakoviny. 

http://kvitkovicova.fmkucm.sk/
Jablko-Belmac-usta-zdrave
http://kvitkovicova.fmkucm.sk/10-dovodov-preco-jest-jablko-belmac/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *