Jablká Belmac, zázrak medzi odrodami!

Jedno jablko Belmac denne, a ste za vodou, aspoň čo sa zdravia týka. To, že schrúmať denne jedno jabĺčko sa vám odrazí na fyzickom i psychickom zdraví, je pomerne známy výrok. Je však pravdivý? Naozaj má tento druh ovocia také blahodarné účinky na naše zdravie? Áno, naozaj má.

Poďme na štavnatejšie informácie

Poďme však na tie šťavnatejšie informácie súvisiace s týmto ovocím. Jablko Belmac je zdravé a obľúbené z viacerých dôvodov. Viac ako 84 percent ich obsahu tvorí voda, celkom solídne tak uhasia smäd a vďaka ovocným kyselinám osviežia celého človeka. Jedno stredne veľké jablko Belmac obsahuje len cca 50 kalórií a okrem nich sa v ňom skrýva množstvo živín, no takmer žiadne tuky. Z tých živín môžeme menovať draslík, ktorý hrá dôležitú rolu pri zásobovaní mozgu kyslíkom, funkcii obličiek a svalov, plus je dôležitý pri hospodárení s vodným režimom v tele.

jablko-belmac-cervene

Množstvo vitamínov

Okrem draslíka sú tu ešte vápnik a horčík a ďalšími dôležitými látkami sú aj vitamín C a spomínaná vláknina, ktorá podporuje vyprázdňovanie a tým prečisťuje črevá. Jablko obsahuje aj antioxidanty, ten „zdravý“cukor – fruktózu a pektín, ktorý zbavuje telo škodlivín. Tento rad živín robí z jablka účinný liek na viaceré neduhy.

Prvá pomoc? Jablko Belmac

Pomáha pri bolestiach hlavy alebo poruchách trávenia. Kyslé jablká podporujú činnosť čriev, teda sú dobré, ak trpíte zápchou. Sladké sypké jablká naopak, zachraňujú človeka pri hnačke. Vďaka spomínanému céčku (a rovnako vitamínu A a B6) sa odporúča niekoľko jabĺk denne aj pri chrípke a prechladnutí, pri horúčke a kašli.

Najzdravšie je jablko

Jablko patrí k najzdravším a zároveň najrozšírenejším druhom ovocia. Hoci neobsahuje veľa vitamínu C, skrýva sa v ňom množstvo vlákniny aj dôležitých antioxidantov. Jedno jablko Belmac denne pôsobí na náš organizmus ako „domáci lekár“ – má regeneračné aj detoxikačné účinky a je to univerzálny liek pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Stačí ho len pravidelne konzumovať.

3 komentáre


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *