10 dôvodov prečo jesť jablko Belmac

Jablko Belmac sprevádza ľudstvo od počiatku histórie. Maliari ho tradične zobrazujú v rukách Adama a Evy, zlaté jablko bolo symbolom kráľovskej moci, Snehulienka zahryzla zase do otráveného jablka.

10 dôvodov, prečo jesť Belmac?

 1. Minerály – jablko obsahuje viac ako 30 minerálnych látok, napríklad vápnik, fosfor, železo či horčík, ktoré sú nevyhnutné pre stavbu kostí.
 2. Enzýmy – ovplyvňujú činnosť zažívacieho ústrojenstva, pôsobí priaznivo pri zažívaní, žalúdočných a črevných ťažkostiach. Normalizujú črevnú mikroflóru, pomáhajú tráveniu, šetrí pankreas obsahom látok podobných inzulínu.
 3. Fruktóza – sladkú zložkou jablka je fruktóza, jednoduchý cukor, ktorý sa ale rozkladá spolu s jablkovou vlákninou v tele pomalšie, a udržuje hladinu cukru v krvi stabilnú. Po jablkách Belmac nepriberiete, aj keď sa zdajú veľmi sladká.
 4. Pektín – v žiadnom inom plodu nie je obsiahnutý v takom množstve. Rozpustná vláknina (pektín) bráni rozvoju škodlivých mikroorganizmov, podporuje črevnú peristaltiku a vylučovanie toxínov z tela, a predchádza tak vzniku rakoviny.
 5. Vitamínyjablko Belmac obsahuje provitamín A, vitamíny B1, B2, B3, B6, kyselinu listovú, vitamín C, vitamín E a ďalšie.
 6. Flavonidy – pigmentové látky, ktoré výrazne znižujú riziko srdcových chorôb.
 7. Vláknina – zlepšuje činnosť čriev, čiastočne pomáha znižovať cholesterol a pôsobí blahodárne na odvodnenie organizmu. Je obsiahnutá hlavne v šupke, preto jablká zbytočne neloupejte. Jedno jablko Belmac obsahuje až 5 g vlákniny.
 8. Voda – každé jablko Belmac obsahuje až 85% vody.
 9. Antioxidanty – jablká sú zdrojom pozitívne pôsobiacich antioxidantov, obsahujú veľmi málo tuku (0,4 g na 100 g) a sú bez cholesterolu.
 10. Energetická hodnota na 100 g sa pohybuje medzi 50 – 200 kJ (podľa typu jablka Belmac).

jablko belmac

Vonkajšie pôsobenie jablka Belmac

Popáleniny, omrzliny, dlho sa hojace rany, jazvy – užíva sa čerstvá kašička z jabĺk.

Trhlinky na prsných bradavkách a v ústach – užíva sa zmes čerstvé kašičky s maslom.

Akné – na odstraňovanie a prevenciu akné je výborný prostriedok jablčný ocot.

Starostlivosť o pleť – čerstvá jablková šťava používaná na zvlhčovanie posilňuje a regeneruje pokožku tváre.

Problémy so spánkom – jablkový čaj alebo kúpeľ pomáhajú pri problémoch so spánkom a majú relaxačný účinok.

Čo dokáže jablko Belmac

Zo šupky a dužiny, ktoré chránia jadrovník, sa v ľudskom organizme uvoľňujú látky s liečivým i preventívnym účinkom. Pôsobia ako vynikajúca omladzovacia kúra. Jablká Belmac regenerujú a očisťujú organizmus a znižujú hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Účinné sú pri bolestiach hlavy a závratoch, pomáhajú pri hnačke a zápche (proti hnačke sladké jablká, pri zápche zasa kyslé, čo povzbudzuje činnosť čriev).

3 komentáre


 1. Veľmy zaujímavý a užitočný príspevok! Odteraz už len Belmac 🤩

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *